Co warto zwiedzić
Ratusz
W marcu 1945 r. przez powiat głubczycki przetoczył się front wschodni. Miasto Głubczyce zostało zbombardowane, a ratusz spłonął. Jego wypalona ruina po wojnie była stopniowo rozbierana, aż wreszcie pozostał jedynie kikut wieży i obmurowanie parteru. Dopiero w 2006 r. ówczesne władze miasta podjęły się z dobrym skutkiem odbudowy tego obiektu, co zostało zarejestrowane w Kronice Odbudowy Ratusza.
Pozostałości Murów Obronnych Z Basztami
Zostały wspomniane w dokumentarnie po raz pierwszy w 1282 roku. Zbudowano go z łupka pochodzącego z pobliskiej wsi Królowe. Najlepiej zachowane odcinki muru miejskiego, częściowo przekształcone w XIX w., częściowo po roku 1945.
Budynek dworca kolejowego
Zbudowany został w II połowie XIX w. w kształcie lokomotywy parowej i w niezmienionym kształcie zachował się do dzisiaj.
Budynek Urzędu Miejskiego w Głubczycach
Wybudowany został w latach 1876-1879 w stylu eklektycznym jako Urząd Landrata (starostwo powiatowe). Obecnie siedziba władz gminy oraz Urząd Miejski.. Na pierwszym piętrze w części północno-wschodniej znajduje się sala obrad rady miejskiej z przepięknie malowanym sufitem i żyrandolem-pająkiem oraz dekoracjami rzeźbiarskimi na ścianach i drzwiach z II polowy XIX wieku.
Fontanna ze zwierzętami w parku miejskim.
Ufundowana miastu przez właściciela browaru Eduarda Beyera, zbudowana w latach 1911-1912
Kościół Św. Anny przy ul. Sobieskiego
Podczas wojny 30-letniej stał tu kościółek pogrzebowy, przy którym grzebano ubogich mieszkańców miasta. W 1645 r. został zniszczony przez Szwedów. Nowy kościół, rzymskokatolicki p.w. Trójcy św., zwany przez ludność także kościołem św. Anny wzniesiono na starych fundamentach w roku 1778. Po II wojnie światowej został przejęty przez kościół polsko-katolicki W 1991 roku został podarowany kościołowi rzymsko-katolickiemu
Kościół parafialny
Wnętrze kościoła parafialnego. W części zabytkowej świątyni warto zobaczyć: wczesnogotycki trzynawowy korpus z kruchtą wejściową, kamienne dekoracje roślinne w nawach świątyni, , służki o kapitelach kostkowych w kruchcie pod wieżą prezbiterium.
Zespół klasztoru franciszkanów
Zespół klasztoru franciszkanów Kościół i klasztor franciszkanów zostały ufundowane w 1448 roku przez ostatniego księcia - Przemyślidę opawsko-głubczyckiego Jana Pobożnego. Pierwotnie zbudowany był z drewna. W 1476 roku drewniane budynki spłonęły podczas pożaru miasta. Zostały ponownie odbudowane z kamienia z fundacji Jana Pobożnego.
Wydarzenia
Koncert Noworoczny - Styczeń
Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych- Styczeń
Świąteczna Orkiestra Pomocy- Styczeń
Harcerska Akcja Zimowa - Ferie Zimowe
Międzynarodowy Festiwal Młodych Pianistów - Maj
Festiwal Młodych Kompozytorów - Maj
Festyn Górnośląski - Czerwiec
Dni Miasta - Czerwiec
Koncerty W Amfiteatrze - Lipiec, Sierpień
Harcerska Akcja Letnia - Sierpień
Głubczycekie Dni Kultury - Październik, Listopad
Rekreacja

Kino

Las Miejski

Jazda Konna

Siłownia

Orlik

Badminton

Tenis

Basen

Tężnia
Restauracje i Bary
Dworek Peszków
Restauracja "Domino"
Bar Gastronomiczny "U Martyny"
Pub „Polonia”
„BAROKO”
Bar „Snack”
Pizzeria "Cafe Paradiso"
Włoska Restauracja "LA PIAZZA"
Doner King
Nocleg
Dworek Peszków
Hotel "Domino"
Internat Zespołu Szkół Mechanicznych
Internat Zespołu Szkół Rolniczych
Camping Nr 240 *** (sezon)
Schronisko Młodzieżowe
Agroturystyka "Zielone Wzgórze"
Stajnia na Warszawskiej